"Už nikdy více," tvrdí sličný 30letý Newyorčan. "Tenhle poslední týden je krušný - cítím, že to začíná být skutečně tvrdé," podělil se o své pocity Blaine s diváky sledujícími 24hodinovou televizní reality show, která zprostředkovává jeho bizarní těžkou zkoušku. Ta má skončit v neděli.

Není to trik

"Je mi opravdu zima. Když několik týdnů nejíte, tělo vyrábí jen třetinu běžného tepla," pokračoval pro americkou CNN. "Nemůžu už ani sedět. Jsem rozlámaný, všechno mě bolí," dodal.

Blaine, který prý od okamžiku, kdy do svého dočasného skleněného příbytku vstoupil, pomocí hadice pouze pije vodu, si teď už stěžuje, že páchne sírou. Několikrát opakoval, že ze všeho nejvíce touží vykoupat se a vyčistit si zuby. Zdá se, že iluzionista má také přeludy - má dojem, že má v žaludku červy, trpí pocity klaustrofobie - zdá se mu, že mu stěny skleněného vězení "drtí lebku".

"Jsem opravdu tady. Nejde o žádný trik. Nikdy předtím jsem nebyl tak dlouho osamocený. Jsem pořád člověk, i když se na mě může kdokoli kdykoliv přijít podívat," svěřil se divákům u televizí.

Tisíce zvědavců

Ve dne v noci se pod krychlí shromažďují tisíce zvědavců, aby se strádajícímu iluzionistovi pošklebovali, vychvalovali ho, povzbuzovali či prostě na něj jen zírali. Někteří ho označují za amerického magora provozujícího naprosto nesmyslný kousek a snaží se ho udržet v bdělém stavu troubením a mlácením do bubnů.

Potměšilci na něho mávají hamburgery a několikrát se jeho dočasný příbytek stal terčem golfových míčků a vajec. O nejvážnější incident se postaral jeden neurvalec, jenž chtěl přeřezat hadici, jejímž prostřednictvím dostává Blaine vodu. A co je prý na akci nejlepší? "Vidím tváře lidí pode mnou, měsíc, slunce, mlhu a mraky," odpovídal poněkud zkroušeně.

O moc lepší to pro něj nebude ani po návratu ze "skla". Londýnští policisté se již těší, až mu předloží účet za čtyřiačtyřicetidenní nepřetržité hlídání.