Většina pejskařů se domnívá, že podle štěkotu sama pozná, jak se jejich nejlepší přítel cítí. Nyní si budou moci ověřit, zda se nemýlili. Navíc už i ti méně empatičtí budou moci zjistit, co má jejich pes na srdci.

S přístrojem přišel japonský výrobce hraček Takara Tomy a tvrdí, že jde o opravdu pokročilý přístroj, který si ani zcela nezaslouží označení "hračka". Zařízení analyzuje psí štěkání a překládá ho do lidských slov. Zaměřuje se na vyhledání šesti emocí, včetně smutku, radosti či frustrace. Nechybí pak ani tradiční fráze "hraj si se mnou".

Textové i zvukové upozornění

Přístroj se skládá z mikrofonu, který se psovi umístí na obojek společně s drobným přístrojem, který štěkání překládá. Když pes zaštěká, mikrofon zvuk nahraje a přístroj na obojku vyšle signál do pánečkova dálkového zařízení a ten ho textově i zvukově upozorní na to, co mu jeho mazlíček chce naznačit.

Výhodou je, že přístroj může nahrávat psí náladu i v době, kdy majitelé nejsou doma, a na zařízení jim posílat zprávy o tom, jak se jejich pes cítí.

V prodeji pouze v Japonsku

Nejde však o zcela první přístroj tohoto druhu, půjde o technologicky výrazně pokročilou verzi stroje, který se objevil v Japonsku na trhu již před sedmi lety a prodalo se ho více než 300 tisíc kusů. Nový model byl představen na veletrhu hraček v japonském hlavním městě.

Ti, kdo si budou chtít přístroj koupit, musí zamířit od příštího měsíce do Země vycházejícího slunce, jelikož jinde se zatím prodávat nebude. Zájemci budou muset zaplatit v přepočtu zhruba 3850 korun.