Jeho otec Richard Cass si byl jist, že Jamie zemřel, a vzdal se nadějí, že syna ještě někdy uvidí, uvedl deník Metro.

Poté, co zjistil, že syn žije, spadl mu kámen ze srdce. "Pořád je ještě trochu zdeprimovaný a není mu jasné, co se vlastně stalo. Zdá se, že nejspíš spadl z nějakého útesu. Já jsem už pro něj měl takový malý obřad na rozloučení a zapálil jsem za něj svíčku," oddechl si šťastný otec.

"Jamie říká, že už sám ztrácel naději. Bylo to hrozné, pokaždé, když viděl helikoptéru, mával a křičel, ale nic se nestalo. Myslel si, že tam umře," dodal Richard Cass.

Turista se živil trávou a semínky

Jamie po dvou týdnech vypadá přepadle. Živil se jen semínky a trávou a spal pod kládami nebo jen zabalený v bundě. Prý sám sobě hrozně nadával, když přiznal, že je snad jediný teenager na světě, který se pustil na takový výlet do hor bez mobilu.

Ráno odešel z hostelu. Měl zamluvenou prohlídku nedalekého skalního útvaru v Jamison Valley, ale tam už nedorazil. Když se ještě ani druhý den nevrátil, manažer hostelu otevřel jeho pokoj a zjistil, že si s sebou nevzal skoro nic. I následná kontrola jeho účtu a emailové adresy odhalila, že se nejspíše ztratil.

Jamie se teď zotavuje v nemocnici, byl totiž dehydrovaný a podchlazený. Mluvčí nemocnice ale potvrdila, že jeho stav je stabilní a lepší se. Přežil v relativně dobrém stavu a z policejního auta, které ho přivezlo, šel do nemocnice po vlastních nohou.