Atletky se rozhodly pro vytvoření aktů poté, co zjistily, že sportovním svazem přidělené peníze jim nestačí na zimní trénink ve sportovním středisku v Portugalsku.

Prvním z projektů na získání peněz bylo vydání kalendáře s fotografiemi nahých atletek se sportovním nářadím, druhým pak vytvoření placené webové stránky se stejnými  fotografiemi. Stránky od června navštěvují denně téměř dva miliony lidí, a přestože platících zájemců je dosud jen dvanáct tisíc, potřebné peníze už mají sportovkyně téměř vybrány.

Jde o umělecké akty

Podle vyjádření fotografa a spolutvůrce webové stránky Alexe Bora se nejdříve uvažovalo o tom, že dívky budou nahé zachyceny přímo při sportovních výkonech, ale děvčatům se tato idea nelíbila. "Naším cílem bylo vytvořit stránky s uměleckými akty, takže žádné ´pikantní´ části těla na fotografiích nelze nalézt," uvedl Bor.

K potvrzení pravdivosti těchto slov je ve spodní části webové stránky upozornění, že ti, kteří chtějí vidět "něco víc" než umělecké akty, musejí tuto internetovou stránku opustit.