Losangeleská policie v neděli uvedla, že Jacksonova rodina chystá soukromý obřad na hřbitově Forest Lawn v Hollywood Hills. Mluvčí hřbitovů Forest Lawn potvrdil, že jedná s Jacksonovou rodinou, ale neuvedl, na kterém z pěti hřbitovů v Los Angeles bude tělo krále popu uloženo.   

Lístky jsou rozděleny

Jen jedenáct tisíc lístků je ale přímo do areálu arény Staples Center, 6500 umožní vstup do kina Nokia, kde budou moci vylosovaní dění sledovat na plátně.

"Jsem v šoku, že se to stalo. Je to neskutečné," prohlásila podle agentury AP 27letá Deka Motanyaová poté, co v neděli obdržela e-mail s blahopřáním k zisku vstupenky.

Další výherce, 25letý David Gobaud, prý nejdříve ani nevěřil, že zpráva je pravá. "Je to přece Michael Jackson, jedna z největších hudebních hvězd všech dob," omlouval svou počáteční nedůvěru.

Mezi "vyvolené" patří také 21letý chicagský DJ Zach Moss. Po Jacksonově smrti podle něj návštěvníci diskoték na jeho hudbu velmi silně reagují. "Všichni zvednou do výšky drinky a zakřičí: MJ! Je to neuvěřitelný zážitek," popsal současné dění v klubech.

Mnozí ale zkoumali obsah své schránky několikrát za minutu, jak se svěřovali na komunitních sítích, většinou však marně. Od pátku se jich na registrovalo 1,6 miliónu.

Pečlivé kontroly

Ti, které počítač vybral, dostali e-mail s kódem a informacemi, jak si lístky vyzvednout. V pondělí  dostanou vstupenky a speciální náramek. Pořadatelé jim také zkontrolují osobní doklady, aby se ujistili, že lístky skutečně dávají tomu, kdo se o ně přihlásil. Bez vstupenky a neporušeného náramku se do Staples Center nikdo nedostane. Pořadatelská firma také musí vyřešit, jak rozdělí místa, na něž nikdo nepřijde.

Zástupce losangeleské policie vzkázal fanouškům, kterým se lístky nepodařilo získat, aby raději zůstali doma. "Budete stát na slunci na ulici s davem dalších lidí ... ale Staples ani neuvidíte," řekl.

Dění se nebude přenášet na obří obrazovku před vchodem. Přenášet je bude ale pět televizních stanic. Je možné že půjde o jednu z nejsledovanějších událostí v lidských dějinách, kolik lidí ale bude veřejný pohřeb sledovat se nedá zjistit, protože nejsou zavedena měření na počítačích.