"Při zednických úpravách se řemeslníkům podařilo odklepnout část omítky a nám se pod ní ukázala nová, zcela neznámá freska," popsal objevení dalšího výtvarného díla restaurátor a malíř Robert Zálešák. Od května, kdy k nálezu došlo, se již podařilo odhalit a téměř zrestaurovat celý obraz velký tři krát tři metry.

"Jde o chlapce - amorka, který nese listinu s iniciálami A.S. Ve spodní části fresky jsou znázorněny znaky cechu stavitelů a vše lemuje rostlinný motiv. Autorství připisujeme Ladislavovi Novákovi, který je podepsán i pod ostatními freskami na domě. Výtvarný rukopis je stejný a musím říct, že jeho fresky jsou velmi působivé. Dům se objevem nové fresky výtvarně zhodnotil," dodal Robert Zálešák. Podle památkářů odpovídají iniciály z fresky původnímu majiteli A. Samohrbovi, který si nechal dům v historizujícím slohu postavit v klidné, luxusní čtvrti Luhačovic mezi ostatními vilami. Architektem stavby je František Sander, mimo jiné autor Domu Plavidelníka na pražské Štvanici nebo vodních elektráren na Labi.

Luhačovická stavba byla v minulém režimu známá pod názvem "Vládní vila" a privilegia pobývat právě na tomto místě, využívalo jen pár vyvolených. Dnes Vila Regia funguje jako malý hotel, kterému se majitelé spolu s odborníky snaží vrátit její původní krásu. Nově nalezený Amorek vyvedený ve vínové a okrové barvě na jedné z bočních stěn tomu přispívá. "Vila dostala bohatější kabát a myslím, že se již hodně přiblížila svému vzhledu z roku 1906," řekl hoteliér Miroslav Zaoral.