Parkin byl společně s komplicem  Mhiltonem Rimoloem obviněn z křivopřísežnictví, rozkrádání, spiknutí, padělání a přisvojení cizí identity. Během šesti let podle žaloby získali podvodně 52 tisíc dolarů na sociálních dávkách a dalších 65 tisíc dolarů na dotacích na bydlení od města.

Thomas Parkin

Thomas Parkin

FOTO: ČTK/AP

Pokud je porota shledá vinnými, hrozí obviněným až 25 let ve vězení. "Rozběhli několikaletou podvodnou kampaň, která nemá obdoby,"  prohlásil žalobce Charles J. Hynes.

Štěstí se k podvodníkům obrátilo zády 29. května, kdy se Parkin vydával za svou matku, aby prodloužil její řidičský průkaz. Parkina s blonďatou parukou, v červeném svetru a slunečních brýlích zabrala bezpečnostní kamera s polečně s Rimoloem, který se vydával za jejího synovce.

V té době totiž již probíhalo šetření ve sporu o nemovitost, kterou Parkinova matka vlastnila. Parkin v roli své matky vydal prohlášení, které se dotklo třetí osoby, a ta se s obviněním obrátila na soud.

Během vyšetřování vyšlo najevo, že Parkinova matka je už mrtvá. Parkin byl následně dvakrát natočen, jak se za ni vydává. Dokonce souhlasil, že se setká v domě, který byl předmětem sporu, s vyšetřovateli. A schůzka proběhla 11. května v bizarním duchu.  Parkin měl na sobě kromě paruky a svetru i kyslíkovou masku, protože se mu údajně špatně dýchá a nemůže téměř ani mluvit. Rimolo ho opět doprovázel. 

"Držel jsem svou matku, když umírala, a nadechl se s jejím poslední výdech, takže jsem svou matkou," hájil se Parkin.