Šestiočka byla objevena zcela náhodou. Řezáč si při studiu pavouků na palestinských územích všiml podivně ostrého pohlavního orgánu pavouka. Následně pozoroval sexuální spojení jednoho pavoučího páru. Sameček se při kopulaci zakousne svými kusadly do zadečku partnerky a pak vbodne svůj pohlavní orgán do její tělní dutiny.

"Původně jsem tento akt považoval za boj. I když jsem pavouky oddělil, opět v něm pokračovali," uvedl Řezáč. Podobný způsob rozmnožování byl dosud popsán pouze u některých ploštic. Další zkoumání ukázalo, že samičky šestiočky sadistické mají jen pozůstatky původních sexuálních orgánů. Přestože jsou promiskuitní, bodnutí do tělní dutiny pro ně nejsou smrtelná.

Drsné milostné hrátky vznikly podle Řezáče kvůli takzvanému boji spermií. Vbodnutí spermií přímo do těla podstatně urychluje oplodnění vajíček partnerky ve srovnání s klasickým pářením. Tím má samec větší šanci, že samička přivede na svět jeho potomky.

Řezáč, který působí na Výzkumném ústavu rostlinné výroby v Praze, před časem objevil na jižní Moravě i nový druh jedovatého pavouka - stepníka moravského. Živočich je jedním z největších, nejpestřejších a zároveň nejjedovatějších pavouků ve střední Evropě. Jeho kousnutí může způsobit několikahodinovou horečku provázenou bolením hlavy.