"Sestru zaskočily zdravotní problémy a nyní vše nasvědčuje tomu, že se bude muset přesunout do pečovatelského zařízení. Na chalupě bývá často sama a chod domu někdy nezvládá. Nyní nás trápí zásadní otázka, co bude s Dášenkou," řekla Korzu Luba Skořepová.

K pětileté jezevčici mají obě sestry vřelý vztah. Patří prý do rodiny a stála po boku obou žen v příjemných i těžkých chvílích. "Do Prahy se mnou nemůže, byla by chudák. Hodně času trávím mimo dům, tak kdo by ji asi venčil. Jednou z možností je odvést fenku k synovci, jenže ten bydlí daleko, až v jižních Čechách," posteskla si.

Snad někdo z rodiny

Herečka se nechce obrátit ani na své umělecké kolegy Zdeňka Srstku a Martu Kubišovou, kteří by mohli pomoci přes pořad Chcete mě?. "Dášenka musí zůstat v rodině. Rozhodně se jí nechci vzdát natrvalo, ráda bych ji vídala. Ani na chalupu už se mi nebude chtít jezdit. Bez pejska to nestojí za nic." Herečka, která před několika týdny oslavila své osmdesátiny, tak vložila Dášenku do svých dodatečných narozeninových přání. "Chci pro Dášenku hodného pánečka."

I přes složitý osobní problém se však Luba Skořepová věnuje s obdivuhodným elánem umělecké práci. V Národním divadle právě zkouší inscenaci Prospaný život na motivy kanadské povídky. "Dali mi to jako dárek k narozeninám. Text dramatizoval Arnošt Goldflam, s nímž si velmi rozumím. Máme narozeniny ve stejný den. Je tak bezelstný jako já a všechno říká na plnou hubu. Hraji hlavní roli, ale ta postava je úplně jiná než já. Dovedete si představit, že to bude pěkná fuška."

V pražském Luxoru představí 29. října Luba Skořepová novou knihu O zvířatech, lidech a malých závazcích. "Knížka je o pejscích a dalších lidských radostech," prozradila herečka.