Gibsonova exmanželka Robyn požádala o rozvod před šesti týdny, kdy se vynořily spekulace, že zpěvačka Oksana, se kterou chodí její manžel, je těhotná.

"Má žena a já žijeme odděleně už tři roky, naše manželství skončilo před třemi lety. Takové věci se stávají. Je to nešťastné a smutné, ale víte, ona je okouzlující žena. Pořád spolu máme děti a jsme přátelé. Podívejte, když se to všechno sečte a podtrhne, moc jsem našemu manželství zrovna nepomohl. Já nesu vinu. Pokud chcete soudit, dívejte se na to takhle," řekl Gibson v pořadu Jaye Leno.

Gibson také dodal, že jeho odloučení od Robyn vůbec nesouvisí s Grigorievovou, kterou potkal až vloni. Na otázku moderátora, jestli se s přítelkyní vezmou, Gibson reagoval slovy: "Proč by se měl člověk ženit dvakrát?"

Podle některých zdrojů je Grigorievová ve třetím měsíci a dítě by mělo na svět přijít na podzim. Oksana se s Gibsonem poprvé objevila oficiálně na veřejnosti 29. dubna během premiéry filmu X-Men Origins: Wolverine v Los Angeles. Dvojice se důvěrně poznala, když Gibson Rusku najal, aby pro něj složila píseň do jeho nového thrilleru Edge of Darkness, který se natáčel loni v létě v Massachusetts.