Lékaři prý našli rakovinu u padesátiletého zpěváka letos v dubnu. Jackson má údajně znaménka s rakovinou na krku, buňky v prekancerózním stadiu byly při vyšetření odhaleny i na zpěvákově tváři.

Jackson je známý tím, že prodělal několik plastických operací, během nichž se obličej tohoto zpěváka černošského původu radikálně změnil. Jackson navíc trpí poruchou pigmentace a tato nemoc s názvem vitiligo by prý mohla mít souvislost se zpěvákovou rakovinou.

"Michael byl nejprve velmi znepokojený, ale doktoři jej ujistili, že to lze vyléčit a že se uzdraví," citoval The Sun zdroj ze zpěvákova okolí. Jackson se prý dál chystá na padesátku vyprodaných koncertů a naléhá na doktory, aby léčbu naplánovali tak, aby jeho vystoupení neohrozila.

Jackson už dříve navštěvoval kožního lékaře v Beverly Hills. Již mnoho let chodí extravagantní zpěvák na veřejnost s rouškou na obličeji. Nedávno údajně navštívil i losangeleskou nemocnici Cedar-Sinai, kde mají laboratoř k testování podobných nemocí.

Velké turné absolvoval Jackson naposled v roce 1998, poslední album s novými písněmi vydal v roce 2001. V roce 2005 byl soudem zbaven obvinění z pohlavního zneužívání dětí. Od té doby se zprávy o Jacksonovi týkaly především jeho horšící se finanční situace.