„Spousta mladých žen není spokojená se svou váhou či svým nosem, já mám problém s výškou,“ uvedla Banová po zákroku pro australský list Courier Mail.

Kvůli výšce prý zažívala šikanu už i na škole, ale po vstupu do politiky narazila ještě tvrději, nikdo ji nebral vážně. Rozhodla se odletět do ruského Kurganu a tam na ortopedické klinice dobrovolně podstoupila poněkud drastický zákrok prodloužení kostí v nohách. Operace ale vyžaduje polámání kostí v obou dolních končetinách na čtyřech místech a natahování zlomenin po dobu devíti měsíců každý den o jeden milimetr.

„Od chvíle, kdy jsem odletěla do Ruska, do chvíle, kdy jsem si zase mohla nasadit jehlové podpatky, utekl rok. Ale minimálně devět měsíců z toho jsem zažívala mučivou bolest,“ přiznala ve své zpovědi Banová. Přestože je z jejího drastického prodlužování v Austrálii aféra, doufá Banová, že ji budou lidé brát vážně za výbornou práci na radnici.

„Nelituji absolutně ničeho. Bylo to rozhodnutí, k němuž jsem dospěla po konzultacích s rodinou. Byla jsem připravená, udělala jsem si rešerši a jsem velmi šťastná, protože výsledek je dobrý,“ dodala Banová.