Rostlina Titan Arum vydává tak silný zápach po shnilém masu, že bývá označována též jako "mrtvolná květina". Jejím originálním domovem je Indonésie a kvete zhruba  jednou za šest až sedm let. Odborníci z Kew Gardens předpokládají, že ta, která se nachází v této botanické zahradě, rozkvete během několika dní.

V mnoha botanických zahrad, které tuto rostlinu vlastní, bývá místnost, kde se nachází, v době jejího květenství veřejnosti uzavřena. V Anglii se ovšem rozhodli, že nebudou hosty zahrad šetřit a nechají je si zápach vychutnat plnými doušky. Květenství rostliny je krémové a růžové. Hrozivý odér pak vychází z vnitřní části květů po dobu asi tří dní. 

Phil Griffiths z Kew Gardens informoval, že mají návštěvníci očekávat silný a štiplavý zápach přicházející ve vlnách, který by se dal přirovnat ke shnilému pachu či odéru mrtvoly. Květina tento zápach vydává, aby přilákala masožravé brouky, které vlezou do květů a uvíznou tam v pasti. Ve snaze utéci se pak obalí v pylu květiny. Teprvé poté je pustí rostlina Titan Arum pryč.