Soudce souhlasil s návrhem právníka Britney Spearsové, aby se zpěvačka nemusela účastnit jednotlivých slyšení. Stejně tak jí odpadá povinnost podrobit se křížovému výslechu, který požadoval Shizawův advokát. "Nevidím důvod, proč by slečna Spearsová měla dále trpět pohledem na muže, který jí již tak dost znepříjemnil život. Nedává smysl zpěvačku takhle psychicky trápit," odůvodnil své rozhodnutí soudce Alan Haber. Soudce si přesto nechal volnou ruku v případě jednání, které se uskuteční již 7. října, a Britney na něj zřejmě bude muset přijít. Půjde v něm o soudní rozhodnutí, které by mělo japonskému byznysmenovi nadobro zakázat přiblížit se k Britney na určitou vzdálenost.

Shizawa a jeho právník Simon Robert Hiller ovšem stále trvají na svém. "Můj klient je pouze velkým obdivovatelem Britney, takže se dá očekávat, že jí občas pošle nějaký dopis nebo e-mail. Nikdy ale nevnikl na její pozemek a loni v říjnu se se zpěvačkou v žádném případě nesetkal, jak ona sama uvádí," prohlašuje Hiller.

Britney dohnala Shizawu před soud již loni v říjnu po sérii faxů a telefonátů, jimiž ji obtěžoval pět měsíců předtím. V prosinci pak následovala žaloba za obtěžování, kterého se měl Shizawa dopustit na pozemcích kolem domů Britney a jejích rodičů. "Poslal mi také několik svých fotek s poznámkou, že je mi stále v patách," uvedla zpěvačka, která letos v dubnu po Shizawově příslibu, že ji již nebude obtěžovat, žalobu stáhla. Protože Shizawa svůj slib nedodržel, případ se v červenci vrátil opět před soud.