Ruben Noe Coronado ze Španělska odložil proces přeměny v muže, aby si mohl ještě nějaký čas zachovat ženské reprodukční orgány a dát život dítěti.

"Muž" otěhotněl po prodělané léčbě plodnosti poté, co lékaři jeho přítelkyni, matce dvou dětí z předchozího vztahu, sdělili, že dalšího potomka už mít nemůže.

Coronado, který se narodil jako žena a dostal jméno Estefania, je podle španělských zákonů dosud považován za ženu. Porodit by měl koncem září. Je prvním španělským transsexuálem, který otěhotněl, a má se za to, že půjde-li vše podle plánu, stane se prvním transsexuálním otcem dvojčat na světě.

Dvojčata vychovají s partnerkou

Dvojčata bude vychovávat společně se svou partnerkou, třiačtyřicetiletou Esepranzou Ruizovou. Až se stanou rodiči, bude pokračovat v procesu chirurgické přeměny pohlaví a stane se otcem, nikoliv matkou.

Coronado se chystá porodit v nemocnici v Barceloně, kam se před dvěma měsíci se svou přítelkyní přestěhoval z Malagy kvůli rodinným problémům. Svůj příběh prý nehodlá prodat "teď ani v budoucnu". Připustil ale, že uvažuje o prodeji fotografií každému, kdo projeví zájem o snímky, na nichž je zachycen těhotný.