Místo se proto před pár dny nenašlo ani pro bývalého amerického prezidenta Billa Clintona, který se s hladovým výrazem v očích pokoušel několik minut přemlouvat personál restaurace, jestli by se přece jen nějaký ten volný stůl nenašel. Nepochodil.

Kdysi nejmocnějšímu muži světa tentokrát nepomohl ani jeho pověstný šarm, ani široká ramena, která mu během dohadování s ochrankou narostla. Personál podniku si podle očitých svědků stál za svým a neustále opakoval jediné: "Je nám to velmi líto, ale žádná rezervace, žádné volné místo, žádné výjimky."

Snad někdy příště

Clinton nakonec přece jen pochopil, že mu výjimku rozhodně neudělí, a tak se alespoň zapsal na seznam čekatelů. "Jsme moc rádi, že nás pan Clinton poctí svojí návštěvou a že na nás i přes tvrdé rezervační podmínky nezanevřel. Navštěvuje nás mnoho významných hostí, takže jsme vždy plně vytíženi a jen těžko by se mezi nimi hledal ten významnější, pro nějž bychom měli mít stále rezervované místo," uvedl manažer restaurace.

Při jaké příležitost Clinton do Londýna přijel, zdroje neuvádějí. Stejně tak není jasné, kde se nakonec bývalý prezident USA najedl. "Personál k němu byl velmi milý a vyjmenoval mu hned několik luxusních podniků v blízkosti Old Street, kde se o něj dobře postarají a kde mívají i volné stoly," dodal nejmenovaný zdroj.