"Nigerijská delegace je velmi šťastná, že mohla přihlížet úspěchu, čekali jsem s velkým strachem," řekl nigerijský ministr pro vědu a techniku Turner Isoun.

Už v době příprav tohoto projektu, který ji přijde zhruba na 13 miliónů dolarů, si ovšem Nigérie vysloužila ostrou kritiku kvůli vynaložení peněz na tento velikášský projekt za situace, kdy dvě třetiny jejích obyvatel žijí pod hranicí chudoby. Dokud žije zhruba 80 ze 126 milionů Nigerijců pod hranicí bídy, je pro tuto zemi vlastní satelit ryze "prestižní záležitostí", usoudila například většina respondentů příslušné ankety britské stanice BBC.

Raketa Kosmos-3M, která kromě nigerijské družice dopravila na oběžnou dráhu také dvě ruské, jednu britskou, jihokorejskou a tureckou, odstartovala z kosmodromu Pleseck krátce po osmé hodině ranní SELČ. Na oběžnou dráhu se dostala za hodinu a půl.

Nigerijská, britská a turecká družice patří do mezinárodního monitorovacího systému, který má sledovat meteorologické jevy a přírodní katastrofy. Do systému je zapojena také Velká Británie, Alžírsko, Čína a Thajsko. Přestože nigerijská družice startovala z Ruska, řídící centrum je v nigerijském hlavním městě Abuji.

Ruské družice využije armáda pro vědecké experimenty a pro radarové služby.