Obchodníci s tímto živým artiklem tak každý rok po vánočních svátcích svážejí do zahrad se slony tuny stromků, na které pak chobotnatci žerou celý leden. 

Je to lepší způsob než stromky rovnou spálit. Při hoření se totiž uvolňuje do ovzduší velké množství oxidu uhličitého, zatímco sloni by museli dostat potravu tak jako tak.

Ekologická tradice v Německu

Z tradice mnoha německých zoo, které každé Vánoce dopřávaly slonům pár jedliček na zpestření jídelníčku, se tak stal zvyk jak ekologicky zpracovat vánoční stromečky, jichž zbývají po Vánocích prodejcům tuny.

foto: Novinky/Alžběta Trousilová

„Sloni moc rádi pojídají dřevo, je to velmi důležité pro jejich zažívání, protože jim to dodává vlákninu, zvláště v zimním období, kdy nemají jinak dostatek listů ze stromů,“ říká ředitel Opel Zoo ve Frankfurtu nad Mohanem. Letos dostala zahrada tři stovky jedliček ke zpracování a afričtí sloni ve výběhu je pojídali během ledna.

„Dáváme jim každému jeden nebo dva stromky každý den. Kdybychom jim tam hodili najednou deset stromků, začali by být vybíraví a okousali jen špice,“ tvrdil ředitel frankfurtské zoo listu Der Spiegel.

Pražská ZOO krmí slony odpoledne

V ZOO Praha Trója probíhá krmení slonů během odpoledne po třetí hodině. Klasický jídelníček slonů se skládá především ze sena, zelené trávy, ovocných stromků. Mezi největší pochoutky patří buk, mezi vánočními stromky pak smrk.

Sloni mohou konzumovat jen čerstvé neprodané stromky, ty z bytů vyhozené po svátcích už jsou příliš suché a mohly by chobotnatcům ublížit.