Soud svým rozhodnutím vše změnil. Rázem má Tenbrook právo na studium a hodlá toho využít, to se ovšem vůbec nelíbí zaměstnancům školy. Soud však promluvil jasně: "Náš názor je, že profesoři a ostatní žáci si budou muset zacpávat nos a přenést se přes to."

Dlouhá soudní pře však přišla s jasným verdiktem: "Student neměl být kvůli smradlavým nohám vyloučen z univerzity a může na ní nyní dále studovat." Porota se takto rozhodla poté, co Tenbrook jímavě popisoval, že i když měl zakázáno chodit na přednášky, tak studoval nadále aspoň v knihovně, ale i z té ho později vyloučili.

Tenbrook možná stejně nedostuduje

Verdikt soudu poslouží univerzitě asi v jediném - vrátí se jí tucty knih, které Tenbrook nemohl vrátit, jelikož měl zákaz přístupu do knihovny.

Zástupci univerzity však rychle přispěchali s novým řešením. Místo toho, aby studentům s páchnoucíma nohama zakazovali studium, budou je za obtěžující zápach pokutovat. Takže je nakonec dost dobře možné, že Tenbrook stejně nedostuduje, jelikož na to jednoduše nebude mít dostatek peněz.