O pokusech s různými experimentálními léky hovořil autor v pořadu Terry Pratchett - Living With Alzheimer´s, kterou vysílá britská televizní stanice BBC Two.

Zkusím všechno

"Rozhodl jsem se, že to nevzdám bez boje. Pro mě je to už fakt otázkou života a smrti. Tato prokletá choroba neustupuje, jen se zhoršuje,“ přiznal Pratchett neperspektivní stav své choroby.

"Jako každý člověk trpící neléčitelnou nemocí chňapnu po každé i té nejméně slibné naději. Prostě vám hodně dodává sílu, když víte, že pro to něco děláte,“ vysvětloval spisovatel svoji ochotu nechat na sobě testovat nepovolené léky.

Když v roce 2007 svou nemoc oznámil, netušil vůbec, co se kolem něj spustí. Nejvíce ho ale prý zklamal fakt, že ho okolí začalo vidět jako oběť či chudáka.

Proslavila ho Zeměplocha

U nás vešel Terry Pratchett do povědomí moderní fantasy Úžasná Zeměplocha. Jeho dílo je satiristické i humoristické, připomíná například Tolkienovy knihy.

Pratchett získal v roce 1998 Řád britského impéria za službu literatuře, o rok později mu byl udělen čestný doktorát literatury na univerzitě ve Warwicku. Známé jsou také  například jeho knihy Vyprávění o Nomech, Odvrácená strana slunce nebo Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci.