Tříletého Adolfa Hitlera Campbella a jeho sestry – roční JoyceLynn Arian Nation (JoyceLynn Árijský Národ) a osmiměsíční Honszlynn Hinler Jeannie vzali sociální pracovníci do své péče z veřejně nespecifikovaných důvodů.

Rodina se stala veřejně známou poté, co si stěžovala na obchod, jehož zaměstnanci považovali jméno jejich syna za propagaci nacismu a odmítli jeho jméno napsat sladkým krémem na dort.

"Vzhledem k ochraně soukromí dětí nebudeme specifikovat, čím se rodiče provinili, pouze můžeme říci, že nebyly rodičům odebrány kvůli svým jménům," informovala mluvčí tamější sociální péče.

Při odebírání dětí asistovala i policie

"Mohu vám říci jen to, že když se do něčeho podobně vložíme, tak musí být důvodné podezření ze zneužívání či zanedbání dětí. Potomky můžeme odebrat jen v moment, kdy jim hrozí bezprostřední riziko. Nikdy bychom neodebrali dítě jen kvůli tomu, jak se jmenuje," dodala mluvčí sociální péče.

Celý proces odebírání dětí sledovala i tamější policie, která dohlížela na bezpečí sociálních pracovníků a na to, aby celá nepříjemná událost proběhla bez potíží. Mluvčí policie uvedl, že rodiče dětí nebyli v momentu odebírání dětí obviněni z žádného trestného činu. Policie prý dosud na rodinu nedostala žádné přímé stížnosti.