Krásky se vydaly na výlet na malý ostrov Wasini, kam je přepravila typicky keňská loď dhow. Cesta na vlnách Indického oceánu je nadchla. Na ostrově pak natáčely televizních medailonky a fotily se v plavkám v krásném prostředí palmového háje i pláže.

:. Finalistky České Miss v Keni

Aby měly i nějakou zábavu, tak nahlédly pod hladinu oceánu plného nejrůznějších ryb a živočichů, když šnorchlovaly u korálového útesu. Na ostrově žije menší skupina domorodců a dívky také navštívily jejich děti v tamní škole. Večer pak mohly poznat speciality keňské kuchyně, mimo jiné kraba a rybu v kokosové omáčce.

Finále již za šest týdnů

Finalistky mají v dalších dnech doslova nabitý program. Mimo jiné se setkají s českou velvyslankyní v Keni Margitou Fuchsovou, navštíví Mombasu, vypraví se na Safari a do mnoha dalších exotických míst. Každý den je čeká natáčení a focení.

:. zleva: Tereza Budková, Julie Zugarová a Beáta Bocková na keňské lodi dhow při výletu na Wasini Island

Do chladné Prahy se dívky vrátí 20. ledna. Finále, které rozhodne o nové České Miss, se uskuteční 28. února a v přímém přenosu je bude vysílat TV Nova. Exkluzivní výběr modelů ze své tvorby připravuje pro finalistky světoznámá módní návrhářka Blanka Matragi.