Sir Scott uvedl, že se film bude odehrávat spíše v římských politických kuloárech než v gladiátorské aréně.

"Postavu, kterou ztvárnil Russell Crowe, se již nechystáme zopakovat. Na scénu se vrátí pouze Connie Nielsenová v roli římské aristokratky Lucilly, jejíž syn Lucius je ústřední postavou nového projektu," řekl Ridley novinářům a potvrdil, že je scénář již hotový.

Půjde o politiku

"Už jsme na druhém Gladiátorovi odvedli kus práce. Naplánovali jsme si ho dokončit nejpozději začátkem roku 2005. Půjde v něm o příběhy další generace. Římská historie je nepřekonatelná a každá její část fascinuje něčím novým. Když se probíráte historickými materiály, nutí vás to snít, a to na té práci miluji," uvedl režisér, který je podepsaný také například pod filmem Hannibal.

Scott přiznává, že v případě neobsazení Russella Crowea čelí výtkám ze strany jeho fanoušků. "Nejde o to, že bych ho nechtěl přímo obsadit. Do tohoto filmu se nám prostě už nehodí. Chceme se pohnout od gladiátorů a soubojů v aréně a děj zaměřit hlavně na politické tahanice a na tehdejší významné osobnosti a události, které častokrát vedly k vojenským konfliktům, a tak se zapsaly do římských dějin," vysvětlil Scott.