Šestatřicetiletý pohledný princ s modrýma očima, jenž je ženatý s francouzskou herečkou Clotildou Courauovou, se zavlní po boku dívky prosincového Playboye Carol Altové či krásky z dřívější bondovky Corinne Cleryové.

Zastánci monarchie jsou perplex. Obávají se, že by princ mohl dynastii už tak dost zdiskreditovanou sexuálními a dalšími skandály ještě víc poškodit. On však prý jen chce, aby ho Italové „po všech těch bulvárních klepech“ lépe poznali. Zároveň přiznal, že tančit neumí.

Filibertova rodina se ocitla v nemilosti Italů několikrát. Jeho pradědečkovi Viktoru Emanuelovi III. ještě nezapomněli kolaboraci s fašistickým vůdcem Benitem Mussolinim. Jeho otec Viktor Emanuel byl zase za mřížemi a několikrát v domácím vězení kvůli obviněním z napojení na zločineckou síť, která rekrutovala prostitutky a podplácela státní úředníky.

Monarchie v Itálii skončila referendem v roce 1946. Mužští potomci savojské dynastie pak museli do exilu. Zpět do vlasti se mohli vrátit před šesti lety. Emanuel Filiberto se letos v dubnu ucházel o poslanecké křeslo, ale neúspěšně.

Verze původního programu britské stanice BBC StarDance je populární také v České republice. Nedávno skončil její třetí díl. Poprvé ho vyhrála žena, herečka Dana Batulková.