"Michael Jackson trpí ojedinělým onemocněním plic a je blízko smrti," tak zněla hlavní myšlenka reportáže, kterou přinesl britský deník. Jackson prý zcela nutně potřebuje transplantaci plic, avšak jeho zdravotní stav mu jí prý dost možná ani neumožňuje.

Celá reportáž je založená na tvrzení investigativního novináře Iana Halperina, který píše pro uznávaný magazín Rolling Stone. Novinář je držitelem mnoha ocenění, a tak nelze brát jeho tvrzení na lehkou váhu. Novinám sdělil, že u Jacksona lékaři zjistili deficit alpha 1-antitrypsinu, který vede mimo jiné ke vzniku rozedmy plic (emfyzému).

Bratr potíže potvrdil

Podle novináře je stav zpěváka natolik vážný, že mluví jen výjimečně a ještě k tomu ztratil ze zhruba 95 % zrak ve svém levém oku. Jacksonova tisková mluvčí odmítla celou záležitost komentovat, ale podle Jacksonova staršího bratra Jermaina je zpěvákův stav doopravdy vážný.

"Nedaří se mu teď vůbec dobře. Není to dobré období," řekl Jermaine pro televizi Fox News.

Od návratu z Bahrajnu, kde Jackson nějakou dobu v uplynulé době žil, se vyskytuje takřka pouze ve svém pronajatém sídle v Las Vegas, ze kterého takřka nevychází ven.