Jim Webb cestoval v dubnu 1969 se svým přítelem po Evropě a v přístavu v belgickém Ostende potkal tehdy dvacetiletého Australana, který byl zrovna bez peněz. "Přišel k nám mladý muž a prosil nás, abychom mu půjčili na cestu zpět do Anglie. Řekl, že nám peníze vrátí, jakmile si to bude moci dovolit," popisuje situaci Webb.

Trojice společně odcestovala do Británie a když se loučili, australský turista Gary Fenton si od Webba vzal adresu. Webb ale o australském mladíkovi už nikdy neslyšel.

Když se ovšem letos Webb jednoho dne vrátil domů, našel ve schránce dopis a 200 liber. Doručil mu je tam sám Fenton, aby splatil téměř čtyřicet let starý dluh. Uvnitř dopisu byl vzkaz: "Pro dobrého muže Jima Webba od opozdilce Garyho Fentona."

"Číst ten vzkaz bylo velice dojemné. V této době se sliby často porušují a člověk ztrácí víru v lidskou povahu," řekl dnes už dvaasedmdesátiletý Jim Webb.

Dopis popisoval, jak Gary Fenton, který nyní žije v Sydney, objevil ve starých papírech Britovu adresu. Rozhodl se tedy navštívit Londýn a zároveň splatit svůj dluh. Webbovi poslal celkem 200 liber - za každý opožděný rok pět liber navíc.

Gary Fenton v dopise ale nezanechal adresu ani telefonní číslo. "Dal mi pouze svou e-mailovou adresu, na kterou jsem napsal, ale zatím mi nikdo neodpověděl," tvrdí Jim Webb. "Je mi moc líto, že jsem v tu neděli nebyl doma, moc rád bych ho byl pozval dál. Doufám, že se někdy potkáme. Bylo by to moc krásné," dodal Webb, který se rozhodl vrácenou částku darovat na charitu.