"Meruňky rozkrojíme na půlky, pokapeme rumem a vínem a necháme 30 minut odležet. Pak je posypeme cukrem, obalíme v těstíčku a vysmažíme na oleji. Podáváme s houbovou omáčkou. Z másla a mouky připravíme světlou zásmažku a zalijeme mlékem. Hustý bešamel dobře vymícháme, posolíme, přidáme všechny zbývající suroviny a dobře promícháme.Je to jednoduché a úžasné. Všem tuto laskominu doporučuji," usmál se Novotný.

Vedou prý bedly

Receptů na pokrmy z hub je podle něj v Česku tolik, že je ani nelze všechny sehnat a vyzkoušet. "Jsem typický sváteční houbař," přiznal Novotný. Stálá naleziště nemá, pokaždé hledá jinde. "Když jsem na cestách a je čas, vystoupím z auta a hledám. Nejraději mám smažené bedly. To je pochoutka, pro kterou jsem ochoten obětovat hodně času," prozradil svou slabost.

Před časem slavil Novotný velké úspěchy se smaženicí, kterou nazval revoluční. Recept, podle kterého prý specialitu připravovali všichni bavičovi známí, je velmi jednoduchý. Houby se podusí na cibulce, ale místo vajec do smaženice přijde na kostičky nakrájený tvrdý sýr.