"Cítím se sexy a atraktivní, tak proč ne?" prohlásil Mikey z Memphisu. "Nevidím důvod, proč bych nemohl pózovat pro takové snímky jako kterýkoli jiný mužský model."

Asertivní finanční poradce je na své kypré tvary pyšný a svůj kalendář prodává za 15 dolarů (asi 310 korun). Při fotografování se cítil velice přirozeně, je prý to osvobozující pocit. Na květnové stránce kalendáře je zachycen jako rozlícený býk a prosincovou zdobí coby fešák v santaclausovské čapce.

Ohlasem na svůj kalendář byl Mikey zcela uchvácen a musel prý odmítat objednávky, protože zásoby byly zcela vyčerpány.

Mikey prý dostává každý týden stovky e-mailů, z nichž převážná většina je pozitivních. "Pokud je v některých z nich něco sprostého, prostě je ignoruji a nedělám si z toho těžkou hlavu," podotýká.

Muž žije se sedmapadesátiletou matkou Lill, si udržuje buclatou postavu stravováním v rychlém občerstvení a opulentními obědy. Trvá ale na tom, že je zdravý.

Také ale téměř denně plave. Je přesvědčen, že každý by měl být hrdý na to, jaký je, a ne snažit se podobat nerealistickým stereotypům vychvalovaným médii. "Lidé by se měli naučit mít se rádi takoví jací jsou," hlásá.

V příštím roce má Mikey v plánu vydat videokazetu se cvičením a pracuje už také kalendáři pro rok 2010, v němž se objeví v různých sexy pózách.