Ministerstvo kultury nyní zkoumá názor veřejnosti na případný dodatek zákona o komerčních vystoupeních, který by playback zakázal, napsal list Beijing News.

Novely zákonů, které jsou v Číně předloženy k posouzení veřejnosti, jsou obvykle už pevně stanoveny a čínský parlament je s největší pravděpodobností beze změn nebo jen s drobnými úpravami schválí.

"Vystupující nesmí publikum klamat playbackem a organizátoři koncertů nesmí pro umělce playback připravovat," praví se v dodatku, zveřejněném na webové stránce ministerstva. Jména vystupujících, kteří budou při používání playbacku přistiženi, budou zveřejněna, a těm, kteří se proviní dvakrát, bude odebráno pracovní povolení.

Nařízení se týká i obyčejných koncertů

Dodatek zákona naložil břímě také na bedra organizátorů koncertů. Ti musí vyčlenit personál, který bude dohlížet na to, aby nebyl playback použit.

Rozhořčení veřejnosti ohledně playbacku zakusila na vlastní kůži čínská herečka Čang C'-i. Ta byla v únoru obviněna z podlosti, když během každoročního populárního televizního galavečera vysílaného na Silvestra jen otvírala pusu na playback.