Po několika týdnech obtíží vyšlo najevo, že je kuchař alergický právě na vodu, bez níž je vaření nemyslitelné. Jenže když se tento kuchař, jenž strávil vařením třiadvacet let, rozhodl bojovat a nasadil si na ruce latexové rukavice, alergie nezmizela. A lékaři kuchaři oznámili, že má alergii také na lanolin a nikl, které se při výrobě rukavic používají.

„Měl jsem pocit, že nemůžu vyhrát. Používal jsem latexové rukavice, protože ta vyrážka se objevovala kdykoli jsem byl v kontaktu s vodou. Ale pak jsem zjistil, že nemůžu používat ani je, takže jsem měl vážný problém. Obalil jsem si potom ruce náplastí a pak teprve nasadil rukavice,“ popisoval svůj boj s nepřízní vlastní imunity Laughton.

Nyní už nevaří ani doma

Jeho alergie je skutečně výjimečná, protože se týká pouze pokožky rukou. Proto se může sprchovat a koupat bez větších problémů. Dermatologové přesně nechápou, co se s jeho tělem děje.

Bývalý šéfkuchař se teď věnuje opravě počítačů a vede vlastní cateringovou společnost. Na vaření ale musí zapomenout i doma.