Na etiketu nechal grafikem přikreslit ještě obří mouchu, aby bylo jasné, že sedí na hromádce pořádných výkalů. Pod Le vin de merde je ještě dodatek „Le pire… cache le meilleur“ znamenající v překladu: „Ten nejhorší… skrývá to nejlepší.“

Jenže v lahvi se skutečně ukrývá lahodný nápoj. Jean-Marc ho totiž piloval ve spolupráci se svým kamarádem, odborníkem na víno, a připravil z ručně trhaných odrůd červený syrah a černý grenache.

Nevěděli, jak víno prodat

Zatím je víno k dostání jen v deseti různých obchodech, ale u zákazníků je to hit, každý ho chce ochutnat. Takže od července letošního roku se ho prodalo už pět tisíc lahví. Jedna přijde na sedm eur. Víno je k dostání jako rosé nebo červené. Lahodný mok vyrábí vinařství Cave cooperative de Cignac – La Grappe Vermeille.

"Samozřejmě je to riskantní nápad. Ale pokud bychom na trhu neudělali nic, nikdo by nás neposlouchal nebo by nám nevěnoval pozornost. Měli jsme na výběr a rozhodli se pro dramatické gesto, Měli jsme dobrý výrobek, ale neuměli jsem ho prodat,“ vysvětloval vinař Walter Valgalier BBC s tím, že vína z oblasti Languedoc Roussillon už dávno nejsou podprůměrná.