Přímé civilní letouny se sice mezi oběma zeměmi v posledních letech několikrát uskutečnily, šlo ale vždy pouze o charterové lety s oficiálními delegacemi nebo občanskými skupinami. Podle mluvčího jihokorejské cestovní kanceláře Pchjonghwa, která letecký zájezd zorganizovala, přepravil stroj severokorejských aerolinií 114 cestujících z hlavního jihokorejského letiště Inčchon do Pchjongjangu.

Budou další lety

Pětidenní poznávací pobyt vyjde každého "dobrodruha" na 2,2 miliónu wonů (asi 54.000 korun). V ceně je návštěva hlavního města a některého z velkých pohoří v zemi. Do budoucnosti kancelář počítá rovněž s organizací šestidenních zájezdů.

Letecká cestovní kancelář Pchjonghwa je pobočkou automobilové společnosti, kterou vlastní Církev sjednocení reverenda Sun Myung Moona. Kancelář se dohodla s úřady KLDR na přepravení 2 tisícovek jihokorejských turistů na Sever do konce roku.

Lodní turistické zájezdy do KLDR už několik let poskytuje další jihokorejská společnost Hyundai Asan, jejíž klienti mohou vyrazit za krásami severokorejského pohoří Kumgang. Výlety se přitom vyplácejí zejména Pchjongjangu, který na nich poměrně dobře vydělává. Naopak Jihokorejci tak dostávají vzácnou příležitost navštívit sever poloostrova.