Budu konzultovat s lékaři, abych se ujistila, že jsem v pořádku a mohla mít dítě, řekla 45letá zpěvačka, která má již sedmiletou dceru Lourdes a tříletého syna Rocca. "Ve škole jsem se vždy cítila trapně a mimo. Nebyla jsem oblíbená, atraktivní, ničím výjimečná a toužila jsem po lásce a po tom, aby mě někdo pochválil," prohlásila Madonna, která přišla o matku, když jí bylo pět. "Svou prázdnotu jsem zaplnila, až když jsem byla úspěšná."

Nápad, aby napsala dětskou knížku, dostala, když četla své dceři pohádky a pobouřila ji pasivita pohádkových hrdinek. "Popelka, Šípková Růženka nebo Sněhurka jsou ve skutečnosti pasivní. Nijak neposunují děj kupředu. Prostě se objeví, jsou krásné, princové jim řeknou, že si je chtějí vzít a potom žijí šťastně až do smrti," postěžovala si.

"Co si z toho mají dívky vzít, řekla jsem si. Takových nesmyslů. Dočetla jsem do konce a řekla jsem Lole 'Počkej, nikdo se jí vůbec nezeptal, co ona chce.'," pokračovala Madonna.

Její knížka The English Roses (Anglické růže) je příběhem čtyř dívek, které ze svého středu vyloučí krásnou a osamělou Binah. Autorka připouští, že knížka je zčásti autobiografická. "Má dcera je do určité míry trochu jako Binah, protože děti ve škole mohou být dost kruté a nebavit se s ní proto, že jsem její matka," uvedla zpěvačka.