Na druhém místě v konkurenci 36 dívek skončila Slovenka Miroslava Luberdová. Pro úspěch v soutěži prý nic zvláštního nedělala. "Víc mě to táhne k modelingu, kde se to, že jsem nějaká misska, nijak neuplatní," řekla 180 centimetrů vysoká tmavovláska. Před verdiktem se s budoucí vítězkou ze sousední země držela za ruce. "To nebyl žádný efekt pro kamery. Opravdu jsme velké kamarádky. Mám ji strašně ráda," uvedla Luberdová.

Přiznala nicméně, že pro ni bylo vítězství Maďarky trošku překvapením. Druhou evropskou vicemiss se stala devatenáctiletá modelka Sanja Papičová ze Srbska a Černé Hory. Pod pomyslným stupněm vítězů nechala dvaadvacetiletou Patricii Ladesmaovou-Nietoovou ze Španělska, která byla pokládána za velkou favoritku.

Popularitu dívek ze střední Evropy potvrdila v pořadí pátá Polka Marta Matyjasiaková. Druhé české vicemiss Markétě Divišové se nepodařilo postoupit ani do semifinále mezi nejlepších 12 kandidátek. "Myslela jsem si, že by se tam mohla dostat," uvedla Luberdová, která po soutěži na svou kamarádku marně čekala v jednom z nočních klubů zábavního parku Disneyland, kde se dívky po dva týdny připravovaly na finálový večer. Divišová však rovnou zamířila do hotelu, takže se s ní nemohli setkat ani novináři.

Vítězka soutěže získala vedle korunky s diamanty od slavné klenotnické firmy Chopard i šek na 100 000 eur (přes tři milióny korun), auto, dvě soupravy špičkových šperků, luxusní róby a cestu pro dva na karibský ostrov Guadeloupe. V porotě, která vybrala novou evropskou královnu krásy, zasedly francouzské i zahraniční celebrity. Zpěváci Ricky Martin a Eros Ramazzotti, stejně jako bývalý tenista Cédric Pioline s někdejším pilotem formule 1 Jeanem Alesim tvrdili, že vybrat z takové záplavy krásných mladých žen vítězku bylo velmi těžké.

Markéta Divišová

Druhé české vicemiss pro rok 2003 Markétě Divišové je dvacet let. Je absolventkou střední grafické školy a v příštím roce chce zkusit přijímací zkoušky na některou z pražských uměleckých fakult.

Nejvíce obdivovanou ženou je pro ni vlastní maminka. I z toho důvodu se nepřestěhovala do bytu, který v rámci své výhry v letošní soutěži Miss ČR vyhrála, a dále bydlí s rodinou na okraji Prahy. Kromě malování se ráda věnuje jazykům, tanci, lyžování, potápění, jízdě na skútru a svému příteli Ondrovi.

Její míry jsou 87-61-92 cm, měří 173 cm a váží 52 kilogramů. Má zelenomodrošedé oči a je narozena ve znamení Střelce.