Když po 60 hodinách slezl, ihned se jej chopili lékaři. Jejich první závěr je, že si iluzionista svým počinem nikterak neublížil.

Blaine visel v netopýří poloze od pondělního odpoledne do středečního večera místního času. Ze čtrnáctimetrové výšky se po dvou a půl dnech snesl na zem v přímém přenosu televize ABC, která zvláštní dvouhodinový pořad nazvala Skok smrti.

Blaine během tohoto pokusu nejedl, jen občas se převrátil, aby se napil a aby ho mohli zkontrolovat lékaři. V pořádku má krevní tlak i všechny vnitřní orgány. Doktoři přitom varovali před možnými riziky Blainova kousku, upozorňovali ho například na možné oslepnutí.

:. David Blaine úspěšně setrval 60 hodin v této poloze. foto: ČTK/AP/Tina Fineberg

Blaine řekl, že po prvních hodinách si na polohu hlavou dolů zvykl, jeho tělo se prý přizpůsobilo. Po 60 hodinách v poloze netopýra měl dostatek síly na to, aby mohl rozdávat podpisy, fotit se se svými fanoušky a předvádět "kouzla" s kartami.

Kvůli podvýživě musel do nemocnice

Letos v dubnu pokořil Blaine světový rekord v zadržování dechu. Nedýchat vydržel 17 minut a 4,4 vteřiny. V roce 1999 se nechal na sedm dní pohřbít zaživa na Manhattanu, o rok později vydržel více než 60 hodin "zmražený" v kusu ledu.

Mezi jeho nejznámější a zároveň nejkontroverznější pokusy patří ten z roku 2003, kdy se nechal zavěsit nad Londýnem ve skleněné krychli. Bez jídla tehdy vydržel 44 dní. Zhubl při tom 30 kilogramů a kvůli podvýživě musel do nemocnice.