Úvodní slovo na vernisáži výstavy Sářiných fotografii 20. listopadu v Pražském domě fotografie na Václavském náměstí pronese její bývalý životní druh, fotograf Jan Saudek.

"Jeníček má pěkně proříznutá ústa, takže ve své řeči pronese jako obvykle něco ostrého na adresu některých českých fotografů nebo pánů kritiků, s nimiž má nevyřízené účty," prozradila se smíchem Sára. Přestože spolu už Sára a Jan nežijí jako partneři, Sářiným druhem a otcem její dcery je Janův syn Samuel, provázanost jejich životů je už podle Sáry trvalá. Počátkem září například zahajovali společnou výstavu v Karviné. "Jsou tam mé fotografie a Janovy obrazy, přičemž je zajímavé, že některé z nich maloval právě podle mých fotek," přiblížila Sára výstavu.

Absolutka se abstinentce Saudkové fotila dobře

"Ale máme pochopitelně každý i své samostatné projekty. V současné době je v Paříži moje výstava fotek, na nichž je zachycena láhev Absolut vodky. Firma Absolut si mě sama vybrala a zařadila do své sbírky, kde jsou velká světová jména, například Warhol, Saudek, Newton, Ben, Hirst. Patrně mají na rozdíl od našich kritiků špatný vkus. Láhev se mi fotila dobře. Má krásné a čisté tvary, ale jiný vztah jsem si k ní jako zavilý abstinent nevytvořila. Jan se také předvedl v cizině. V létě měl v newyorské opeře premiéru Don Giovanni a Janovy fotky v nadživotní velikosti tvořily jevištní dekoraci," prozradila Sára, která se vymyká všem zažitým představám o ženách na mateřské dovolené.

Ale možná, že právě díky své dceři Sáře, která oslaví 15. září své první narozeniny, tohle všechno zvládá. "Sára mě udržuje ve skvělé fyzické kondici. Naučila se chodit, a tak za ní pořád někde musím běhat," pochlubila se Sára Saudková.