"Těžko by šly vymyslet dvě rozdílnější profese než ty naše. Jednou mě vzal na let svým Tornadem a nic takového jsem do té doby nezažil. Je to tak mužné, pravá práce pro chlapa. Létá rychlostí 800 km v hodině 60 metrů nad zemí. Neuvěřitelné. A já si zatím na živobytí vydělávám tím, že nosím make-up," svěřil se časopisu Sunday Telegraph Magazine Ewan McGregor.

Ve filmu Moulin Rouge svým zpěvem nadchl nejen diváky, ale i odbornou veřejnost. FOTO: imdb.com

V dospívání k o rok staršímu bratrovi údajně cítil rivalitu, ale teď jsou si velmi blízcí. "Mám ho hrozně rád," uvedl dvaatřicetiletý Skot. Na škole na bratra však trochu žárlil.

"Neprali jsme se. Ale, no, Colin byl akademický a sportovní typ zároveň. Byl kapitánem ragbyového i kriketového týmu, což byly ve škole skutečně důležité věci. Hudba a studium umění, ty věci, které zajímaly mě, ty byly naproti tomu považovány za ztrátu času. Zkrátka a dobře, jsme rozdílní ve všech směrech," prohlásil herec.

Ewan McGregor ve filmu Kašli na lásku. FOTO: ewanspotting.com

Zatím poslední film Ewana McGregora Young Adam (Mladý Adam) byl kritikou na nedávném filmovém festivalu v Edinburghu velmi chválen. Čeští diváci populárního herce mohou od 18. září vidět v retro komedii s Renée Zellwegerovou Kašlu na lásku.