Blín černý se sice používal v lidovém léčitelství, ale v dnešní době může pro velkou jedovatost lék z této byliny předepsat a doporučit pouze lékař. Blín černý je možné použít při zvýšené sekreci žaludečních šťáv a vředové chorobě žaludku. Lze jej použít také proti třesu jako následku Parkinsonovy nemoci. V homeopatii je údajně používán při křečích a kašli.

Přestože můžou být části blínu černého léčivé, tak jeho použití v zeleninových salátech by bylo vysoce rizikové a mohlo by ohrozit život strávníků. Worrall Thompson doporučil tuto rostlinu v interview pro srpnové vydání magazínu Healthy and Organic Living .

Blín mu roste okolo restaurace

Na otázku, zda používá nějakého divoké bylinky ve svých pokrmech odpověděl: "Okolo restaurací nám roste mnoho věcí. V tomto ročním období používáme hodně kopřivy, zejména pro polévku. Listy blínu černého jsou pak skvělé v salátech."

Antony Worrell ThompsonAntony Worrell Thompsonfoto: Profimedia

Když si ovšem předplatitelé otevřeli poslední vydání magazínu, dostali k němu dopis od editorky Kate Collynsové, která se omlouvala za tuto chybu. "V našem srpnovém vydání Antony Worrall Thompson doporučuje listy blínu do salátů - ve skutečnosti je blín černý (Hyoscyamus niger) vysoce jedovatý."

Oběť z roku 1910

Editorka dále uvedla že Worrall Thompson se za svou chybu velmi omlouvá, prý měl na mysli jinou rostlinu, která je pro použití v salátech opravdu výborná.

Poslední známá oběť blínu černého ve Velké Británii je manželka jistého doktora Crippena, které právě její partner podal blín v roce 1910.