O korunku bojuje Kristýna Lebedová s dalšími třiceti čtyřmi vybranými dívkami. Na ně během soustředění čekala nejen spousta zábavy, kdy navštívily např. hlavní město Santo Domingo a mnoho dalších turistických atrakcí, ale i náročné přípravy na finálový večer.

Během pobytu se Lebedová také zúčastnila charitativní akce, kde obdarovávala děti z chudinských čtvrtí. Kristýna si pobyt v Dominikánské republice velmi užívá, jelikož nikdy v minulosti nenavštívila takto exotickou destinaci. Jak sama říká: „I když nevyhraji, tak jsem alespoň viděla něco překrásného."

Miss Jandová drží kolegyni palce

Zbylé finalistky soutěže se v sobotu vrátily z egyptského Šarm aš Šajchu a své kolegyni drží palce. "Je bezvadné, že je prý v celé soutěži jediná blondýnka, to je vždy obrovský klad," řekla pro Novinky Miss ČR 2008 Zuzana Jandová.

Zuzana Jandová a Taťána Šedivá se při křepčení v podniku Little Buddha zasekly korálkami do sedaček. Foto: APK./2

Dívky si v závěru pobytu zařádily v luxusním podniku Little Buddha, kde s nimi dělala interview tamější televize a v egyptském přímořském letovisku si některé také vyzkoušely jízdu pouští ve speciálních buginách, kterou jim zařídil Blue Style. "Mohli jsme jet klidně daleko rychleji, byl by to větší adrenalin, ale i tak se mi to líbilo," řekla po dojezdu Zuzana Putnářová.

Jedly hodně, ale neztloustly

Většinu dívek trápily v Egyptě, jak už to tak mnohdy u turistů bývá, střevní potíže. Dívky to ale braly z té lepší stránky. Za několik dní si na to prý už zcela zvykly a nebýt křečí, tak by se dokonce i radovaly z toho, že aspoň nepřibraly, a to i přestože si celou dovolenou užívaly programu ultra all inclusive a mohly tak neustále jíst a pít, co hrdlo ráčilo.

"Klidně bych tu zůstala ještě další dva týdny. Žádné starosti, pohoda, moře - takové ideální prázdniny," zasnila se před odletem jedna z finalistek Taťána Šedivá.