50 Cent, jehož skutečné jméno je Curtis Jackson, viní řetězec rychlého občerstvení v mexickém stylu z "oslabení hodnoty jeho dobrého jména". Za zlé mu má také to, že zneužil partyzánskou reklamní akci k oklamání zákazníků, kteří se pod jejím vlivem mylně domnívají, že tuto restaurační síť podporuje.

V žalobě se rovněž uvádí, že řetězec šířil dopis adresovaný 50 Centovi, v němž rappera nabádá, aby si změnil jméno na 79 Cent, 89 Cent nebo 99 Cent. Účelem dopisu bylo podpořit kampaň společnosti vedenou pod heslem 79-89-99 Cent proč platit víc. Řetězec se však vyhnul zaplacení mnoha miliónů dolarů, který by si mohl rapper za použití svého jména účtovat.

Tak, jak to měla společnost Taco Bell v úmyslu, mnozí zákazníci podle obžaloby uvěřili, že 50 Cent souhlasil s propagací jejích produktů. Mnohé internetové blogy prý jej za to, že se takto 'zaprodal', ostře kritizovaly.

Rapper, který loni vystoupil v Praze, byl už třináctkrát nominován na cenu Grammy. V roce 2005 účinkoval spolu s Terrencem Howardem (Iron Man, Hustle and Flow) v polobiografickém filmu Zbohatni nebo chcípni, založeném na jeho albu Get Rich or Die Tryin', jež mu rovněž vyneslo nominaci na Grammy. V roce 2006 si zahrál ve filmu Home of the Brave vojáka vracejícího se domů z irácké války.