Úspěšný sázkařský počin byl zopakován pětadvacetkrát, celkově se vkladem 18 700 korun. Totožné tikety s jednotlivou výhrou 790 357 korun se zhmotnily ve výhru 19 758 925 korun, což je podle dostupných informací nejvyšší výhra českého kursového sázení, které vzniklo v současné podobě po roce 1989.

Sázkař musel vsadit tiket pětadvacetkrát, vzhledem k omezením maximální výhry vzhledem k výšce sázky na jednom tiketu, které mají české sázkové kanceláře.

„Je to naprosto mimořádná a neuvěřitelná záležitost, která se zapsala do historie českého kursového sázení. Vezměme si, že dosud jsme vypláceli jedinému člověku nejvíce 5,35 miliónu korun, to bylo v červnu roku 2003,“ komentuje rekordní výhru mluvčí sázkové kanceláře Tipsport Lubomír Ježek.

„Navíc, když si v této souvislosti vzpomeneme na penaltový rozstřel ve finále fotbalové Ligy mistrů, který sázku rozhodl, uvědomíme si, co to bylo za nervy,“ připomíná Ježek rozuzlení celého příběhu. Jedním z dlouhodobých tipů na sázence totiž bylo vítězství fotbalistů Manchesteru United v tomto ročníku Ligy mistrů. A ještě teď mají sportovní fanoušci jistě v paměti, jak anglický mistr unikl ve finále porážce, když kapitán Chelsea John Terry při rozhodující penaltě podklouzl a míčem trefil tyč. V té chvíli bylo málem po dvaceti miliónech.

Mix sportovních a společenských sázek

A jak vůbec vypadal celý vítězný tiket? Třináct zápasů na rekordních sázenkách bylo odehráno během tří dnů následujících po sázce. Pak nastaly týdny a měsíce čekání. A i o další dramata nebyla nouze. Když se na tiketu například objevil tip na vítězství fotbalistů Slavie Praha v české lize, měla v soutěži náskok tří bodů, který pak ještě navýšila. A na jaře nezbylo nic, červenobílí se po ostudě 0:3 v domácím duelu s Viktorií Žižkov museli bát i o druhé místo. Jenže pak se sesypala Sparta a titul zamířil do Edenu.

Tip na to, že Slavia skončí v základní skupině H Ligy mistrů minimálně třetí, zase následoval týden po výprasku 0:7 s Arsenalem na Emirates Stadium. Přesto sešívaní dosáhli ve zbývajících třech zápasech na dvě remízy, celkově sesbírali pět bodů a zajistili si start v jarní fázi Poháru UEFA.

Jistotu, že českým prezidentem bude na jaře zvolen muž, zase na chvilku alespoň trochu nabourala kandidatura Jany Bobošíkové.

Tiket zřejmě sestavila parta lidí

Sázka AKU znamená, že k výhře je potřeba uhodnout všechny tipy na tiketu – jak jeden nevyjde, sázkař nedostane nic. Tiket prý sestavila čtyřčlenná sázkařská parta, jejímž lídrem je třicetiletý muž z Prahy, který už v minulosti dokázal na sázení několik milionů vydělat. Jeho totožnost nesmí sázková kancelář podle zákona bez jeho souhlasu zveřejnit.

"Od vidění ho znám, chodí k nám pravidelně, sází za docela velké peníze,“ říká muzikant Aleš Brichta, sám zapálený sázkař.