V roce 1999 viděl Erhard Falk v Kanadě dům, který byl celý postavený z lahví od alkoholu, a tak se o rok později pustil do stavby vlastního chrámu. Cílem bylo vytvoření lahve Becherovky v měřítku 10:1. Jenže když si Erhard Falk před třemi nebo čtyřmi lety spočítal, kolik lahví by potřeboval, pochopil, že to sám nezvládne. Tím nemyslel sbírání, ale pití.

Až do té chvíle totiž vypil obsah všech nasbíraných Becherovek sám a nic jiného nepřipadalo v případě pomníku vůbec v úvahu. V nouzi se ale rozhodl, že přijme pomoc. A tak přibyly lahve od kamarádů a známých, ze kterých alespoň jeden doušek ochutnal. Další přitěžující okolností bylo to, že litrová varianta se prodává jenom v České republice. Ale i tuto překážku dokázal překonat.

Stavitel použil 342 lahví

Ani samotná stavba prý nebyla o moc jednodušší. Na dva roky umístil Erhard Falk na svůj svažitý pozemek tunu betonu, aby se ujistil, jestli někde něco neujíždí. Potom začala stavba 3,72 metru vysoké lahve, jenž trvala od května do srpna 2007. Schéma „vyrovnat, obezdít, vytvrdit, zakončit“ se opakovalo v každém patře. A tak bylo 342 lahví vystavěno do osmi úrovní.

Obyvatelé vesnice si myslí, že je to bláznivý nápad, ale jsou prý rádi, že je v jejich malé vísce aspoň něco zajímavého.