K rotaci bude budova využívat sluneční záření, kterého je v Perském zálivu dostatek. "Budova se kolem své osy otočí jednou týdně," řekl britský technik Nick Cooper, který rotaci budovy navrhl.

"Každý bude mít stejný výhled po stejnou dobu času, takže v budově nebudou existovat prostory s nejlepším a nejhorším výhledem," informoval Cooper.

Budova, která váží 80 tisíc tun, nabízí celkově 200 apartmánů. Celá bude zachycena na ložisku, které má asi 28 metrů v průměru. Ložisko by mělo být pokryto speciálním polymerem, který téměř zcela eliminuje tření. Dvacet miniaturních elektrických motorů pootočí budovu o několik stupňů každou hodinu.

Nejde o pouťovou atrakci

"Pohybovat se bude velmi pomalu, nebude to jako nějaká atrakce na pouti," řekl Cooper. Opomněl ovšem dodat, že výhled na umělá jezera a umělý dinosauří park tak trochu pouťově vypadat bude.

Vývojář plánuje stavbu dokončit během roku 2009. Budova se bude nacházet v moderním zábavním parku Dubailand, který se v těchto měsících v Emirátech nyní staví. Více o Dubailandu se dočtete zde.