K rotaci bude budova využívat sluneční záření, kterého je v Perském zálivu dostatek. "Budova se kolem své osy otočí jednou týdně," řekl britský technik Nick Cooper, který rotaci budovy navrhl.

Doporučené články

"Každý bude mít stejný výhled po stejnou dobu času, takže v budově nebudou existovat prostory s nejlepším a nejhorším výhledem," informoval Cooper.

Budova, která váží 80 tisíc tun, nabízí celkově 200 apartmánů. Celá bude zachycena na ložisku, které má asi 28 metrů v průměru. Ložisko by mělo být pokryto speciálním polymerem, který téměř zcela eliminuje tření. Dvacet miniaturních elektrických motorů pootočí budovu o několik stupňů každou hodinu.

Nejde o pouťovou atrakci

"Pohybovat se bude velmi pomalu, nebude to jako nějaká atrakce na pouti," řekl Cooper. Opomněl ovšem dodat, že výhled na umělá jezera a umělý dinosauří park tak trochu pouťově vypadat bude.

Vývojář plánuje stavbu dokončit během roku 2009. Budova se bude nacházet v moderním zábavním parku Dubailand, který se v těchto měsících v Emirátech nyní staví. Více o Dubailandu se dočtete zde.