Výstava zahrnuje i velké plakáty dívek "nahoře bez". "Myslím, že je to odporné. Děti si zaslouží, aby byla chráněna nevinnost jejich věku," řekl v pátek místní televizi australský premiér Kevin Rudd.

"Na tohle mám velmi vyhraněný názor. Proboha, dovolme dětem být dětmi, bez ohledu na umělecký pohled nebo záměr nebo cokoli v tomhle smyslu. Upřímně řečeno, tady ale nic takového nevidím," dodal.

Podle ochránkyně práv dětí Hetty Johnstonové by fotograf i vystavovatel měli být stíháni. "Můžete tomu říkat, jak chcete, ale nakonec to pořád budou jenom fotografie nahých dětí," řekla Johnstonová.

"Všichni máme povinnost starat se o děti. Zveřejnit nahé fotografie v galerii nebo dokonce na internetu je naprostou zradou naší povinnosti pečovat o děti," dodala.

Umělci hájí Hansonovy fotografie

V rozhovorech pro novináře před zahájením výstavy Henson uváděl, že interpretaci obrázků nechává na divácích. "Nemůžete kontrolovat způsob, jakým jednotlivec reaguje na vaši práci," řekl s tím, že fotografoval dospívající děti, protože odrážejí lidskost a zranitelnost.

Umělci a správci galerie, kteří přišli na plánovanou vernisáž a policie je poslala pryč, uvádějí, že zrušení výstavy je cenzurou umění. Podle analytika trhu s uměním Michaela Reida nejsou Hansonovy fotografie "sexualizované" a rozhodně ne pornografické. Podle jeho slov Henson často používá mladé, dospívající modely při focení.

"Nahé tělo jakéhokoli věku bylo subjektem (zobrazování) tisíce let," řekl Reid australskému rozhlasu. "Otázkou je, zda byly tyto obrázky sexualizované. Podle mého názoru nikoli."