Stárková v květnu nečekaně oznámila, že z rodinných důvodů odejde. "Chci se věnovat svým dětem a předseda vlády mě plně chápe, neboť rodina má přednost," řekla tehdy Právu. Stárková je samoživitelkou osmileté dcery a čtrnáctiletého syna. "Situace v mé rodině se změnila, takže není důvod, abych odcházela. Maminka mi přislíbila, že bude pomáhat," uvedla nyní pro Právo.

I když to Stárková zatím tají, je za skutečnou změnou v jejím životě nadcházející svatba, která se má uskutečnit do měsíce. Její životním partnerem se stane Stanislav Veverka, jeden z premiérových bodyguardů, s nimž se zhruba před rokem seznámila. "Bude z ní Veverková," uvedl Právu dobře informovaný zdroj.

Personální rošáda

Špidla v úterý řekl Právu, že po ročních zkušenostech z fungování úřadu chce provést personální změny. Podle informací Práva má Stárková od 1. září zastávat i funkci ředitelky tiskového odboru, který dosud vede Václav Svoboda. Ten má přejít do týmu Špidlových poradců.

Úřad vlády posílí v nově vzniklém postu vrchního ředitele premiérovy sekce Petr Ježek, který je na ministerstvu zahraničí vrchním ředitelem sekce evropské integrace. Do jeho kompetence bude mj. spadat Špidlova kancelář, kterou nadále povede Táňa Holečková, poradci premiéra a již zmíněný tiskový odbor.