„Jsem moc rád, že ten medvěd obíhá tam, kde obíhá. Něco vám řeknu, nikdo z našich vězňů se teď nesnaží dostat ze své tmavé kobky a potulovat se kolem, když se mohou setkat s obrovským starým medvědem. Je to jako mít tu navíc speciálního hlídače, který daňové poplatníky nic nestojí,“ uvedl dozorce Burl Cain ze státní věznice v Louisianě.

Rozlehlé nápravné zařízení je vedeno jako farma, velká část je ale porostlá lesy, kde žijí dravé šelmy. Bachaři změřili medvědovy stopy, které mají v průměru patnáct centimetrů. Podle zoologů by takový medvěd mohl vážit 180 až 200 kilogramů.

Vedení věznice uvedlo, že na jejich pozemky zavítá ročně až deset medvědů. V oblasti zvířata běžně navštěvují vesnice a města. Podle zoologů se jedná o baribaly, kteří v blízkosti lidských obydlí hledají potravu.

„Medvědi jsou ve skutečnosti velmi plaší, mají tendenci utéct a skrýt se. Nikdy jsme nezaznamenali útok baribala v Louisianě,“ tvrdí zooložka Maria Davidsonová, která tak vyloučila, že by medvěd vězně mohl napadnout.