Šestnáctileté plavovlásce Jiříčkové se tak nepodařilo zopakovat úspěch své předchůdkyně, loňské vítězky Denisy Dvořákové. Před ní už zvítězila v roce 2000 Linda Vojtová. Obě topmodelky v pondělí zasedly v porotě.

.: Vítězka Jennifer Messelierovoá (uprostřed), Hana Jiříčková skončila třetí (vpravo), na druhém místě se umístila Ymre Stiekemaová (vlevo).foto: ČTK

Mladé modelky hodnotil také pražský primátor Pavel Bém nebo generální ředitel České televize Jiří Janeček. Večerem provázela americká herečka s českými kořeny Winter Ave Zoliová a tanečník a choreograf Yemi.

Vítězky Elite Model Look 2007. Češka Hana Jiřičková (vlevo) a Slovenka Barbara Ištvánová..: Dívky Elite Model Look 2007. Češka Hana Jiřičková (vlevo) a Slovenka Barbara Ištvánová.foto: Právo/Milan Malíček

Dvořáková popřála letošní vítězce pevné nervy, protože modeling podle ní nepřináší jen klady, ale i zápory. "Začátky byly těžké, nemohla jsem být tolik se svou rodinou, ale na to už jsem si zvykla a teď už je to v pohodě," řekla Dvořáková s tím, že díky modelingu se osamostatnila, naučila lépe anglicky a začala více cestovat.

Účastnice soutěže Elit Model Look.: Účastnice soutěže Elit Model Lookfoto: Právo/Milan Malíček

Pro Českou republiku je to úspěch

I když Hana Jiříčková nezvítězila, podle ředitele česko-slovenské pobočky Elite Model Saši Jányho skvěle Česko reprezentovala. "Pro Českou republiku je to obrovský úspěch. Celá show byla skvělá a místy i humorná, jak jsme byli nervózní, aby vše klaplo," řekl Jány. Na akci totiž došlo k omylu při vyhlašování vítězek a ceremoniál se tak musel opakovat.

Česká modelka Hana Jiříčková na mole.: Česká modelka Hana Jiříčková na molefoto: Právo/Milan Malíček

Na slavnostním finále vystoupil britský zpěvák Craig David, který tak prý propojil hudbu s módou. Sedmadvacetiletý umělec tmavé pleti zazpíval svůj hit Walking Away.

Do letošního finále Elite Model Look postoupilo 60 dívek z 51 zemí. Na finálové soustředění v Praze dorazilo 56 modelek, ze kterých porota dnes vybrala finálovou top patnáctku. Do národních kol soutěže se každý rok hlásí více než 350 000 začínajících modelek.

Česká modelka Hana Jiříčková skončila v soutěži třetí .: Češka Hana Jiříčková skončila v soutěži třetí foto: Právo/Milan Malíček

Soutěž Elite Model Look, která se pořádá od roku 1983, odstartovala kariéru například topmodelkám Cindy Crawfordové, Karen Mulderové nebo Gisele Bündchenové. České a slovenské kolo soutěže se pořádá od roku 1991.