Snímek pocházející údajně z 50. až 60. let, kdy byla Marilyn na vrcholu slávy, nedávno za 1,5 miliónu dolarů koupil newyorský podnikatel.

Marilyn nikdy nenatočila pornofilm, řekl ale agentuře DPA filmový historik a sběratel Schnug, který je autorem biografie legendární blondýny. "Existují ale tři falza, o kterých sběratelské kruhy vědí už několik desítek let. Jedno z nich má stejný děj, jaký má mít ten film, co se teď vynořil v USA," dodal Schnug.

Na patnáctiminutovém černobílém snímku je Marilyn Monroeová oblečena a provádí orální sex neidentifikovatelnému muži, jehož hlava zůstává celou dobu mimo záběr. Pásku vlastnil informátor FBI a jeho syn ji prodal po jeho smrti.

Podle sběratele memorabilií Keyi Morgana se velký Kennedyho rival, bývalý ředitel FBI J. Edgar Hoover všemožně snažil dokázat, že muž na snímku je americký prezident John Fitzgerald Kennedy, s nímž měla Marilyn poměr. O existenci filmu se prý Morgan dozvěděl, když pracoval na dokumentu o herečce, která zemřela v srpnu 1962 ve věku 36 let. Řekl mu o něm prý bývalý agent FBI, který kopii filmu dal FBI.

Podle Schnuga ale lze na kvalitě obrazu poznat, že film vznikl několik let před prvními fámami o vztahu slavné MM s Johnem Kennedym. Schnug má jednu z největších evropských sbírek filmů, fotografií a dokumentů o Marilyn Monroeové a podílel se i na pořádání vícero výstav o této filmové divě.