Jablkem sváru je především Charlesův hektický životní styl. "Camilla se dostala do životní fáze, kdy chce být především v klidu, doma s manželem," říká nejmenovaný člen královské domácnosti.

"Charles ale naopak stále zvyšuje své pracovní tempo a s Camillou se téměř nevidí. Nebere ohledy ani na její zdraví, ani zájmy. Ona by chtěla večer sedět s drinkem doma u krbu, on chce, aby se s ním účastnila náročného oficiálního programu."

Královská idyla tedy netrvala dlouho a Camille se naplnily nejčernější obavy. Už kdysi odmítla Charlesovu žádost o ruku s tím, že nechce být "členem královské rodiny na plný úvazek", nyní s touto realitou musí denně bojovat.

Ona je unavená, jeho to nezajímá

Camilla hodně vzpomíná na svého prvního manžela Andrewa Parker-Bowlese. "Měl pro ni víc pochopení a respektu," dodává nejmenovaný zdroj.

"Charles si stěžuje, že ji nezajímá ta reprezentační stránka jejich vztahu a nebaví ji být stále dokonalou hostitelkou při oficiálních akcích v jejich sídle Highgrove. Není divu, je z toho už unavená, ale Charlese to nezajímá."

Camilla také nemá příliš v oblibě princovy intelektuálské přátele, jsou podle ní příliš nudní. V současné době je pár na dvoutýdenní dovolené ve Skotsku. Je otázka, jestli společný pobyt manželství posílí, nebo bude naopak dalším z příslovečných hřebíků do jeho rakve.