"To, že má někdo bílý plášť a používá velké lékařské nástroje, ještě nutně neznamená, že má pravdu," prohlásila devětatřicetiletá popová hvězda při televizní besedě s moderátorkou Ellen DeGeneresovou.

Minogue varovala ostatní ženy, že je třeba řídit se vlastní intuicí. "A pokud máte jakékoliv pochybnosti, znovu se vraťte," prohlásila.

Dodala ještě, že poté, co ji odborník ujistil, že je naprosto zdravá, pokračovala ve svém koncertním turné Showgirl Tour.

To ale musela nakonec po správné diagnóze a kvůli operaci, jíž se podrobila v Melbourne, zrušit. Následovala chemoterapie v Paříži, kde žil její tehdejší přítel, francouzský herec Olivier Martinez. Na koncertní podium se vrátila v listopadu 2006.

Minogue, která se během dvacetileté kariéry proslavila nejen zpěvem, ale i svým sexy zjevem, vystoupí během evropského koncertního turné 12. května také v Praze.

Zpěvačka prý slyšela i o jiných případech žen, jimž lékař mylně řekl, že všechno je v naprostém pořádku. "Neříkám to proto, abych děsila lidi, ale je to prostě fakt," uvedla.

Ženy více dbají o prevenci

Krátce poté, co lékaři diagnostikovali u zpěvačky rakovinu, zaznamenali odborníci, že ženy více dbají na prevenci.

Loni v listopadu vydala Minogue nové album nazvané X.